Ryktet om idrettsbyens død var ikke overdrevet!!!

Det er med stor undring vi leser budsjettforslaget fra Rådmannen om store kutt til idretten i Stavanger.

De totale kuttene er på 20,6 %(kr. 1 800 000 av en total på 8 736 000) Hva gale har alle de frivillige innen idretten gjort? Sammenlignet med andre lag og organisasjoner som er kuttet med 5 %, er dette uforståelig. Vi har lett etter argumentasjonen fra Rådmannens side, uten å finne en eneste begrunnelse for forskjellsbehandlingen. Kan tanken ha vært at Idretten bare kan lage mer vafler og selge flere doruller?

De vesentligste kuttet kommer i driftstilskuddet, med 900 000.- kroner. Halvparten av alle kutt som utgjør til sammen kr. 1 800 000.- Vi må 17 år tilbake i tid for å finne et lignende nivå på tilskuddet. Dersom en tar i betraktning at antall medlemmer i idrettslagene i samme periode har økt med ca. 8000 medlemmer og at prisstigningen ellers har vært på 38,5 %, sier det seg selv at her belønnes ikke alt det frivillige arbeidet som nedlegges i idrettslagene hver dag, i det hele tatt. Når en tar i betraktning at tildelingen for idrettslag stopper når en fyller 19 år, mens andre lag og organisasjoner har 25 års grense ser en at en også her er det forskjellsbehandling.

Hvilke konsekvenser fører dette til i de enkelte idrettslag i hverdagen?

  • Kontingentene må høynes vesentlig. Dette innebærer, i verste fall, at alle ikke har råd til å delta i idrettslaget.
  • Ansatte som jobber for barn og unge hver dag får reduserte stillinger eller idrettslaget har ikke råd til å ha noen ansatte.
  • Dette medfører at enkelte bydeler vil stå igjen med et sterkt redusert tilbud.

Det er derfor vi håper politikerne endrer dette drastisk, slik at slipper å lyse fred over Idrettsbyen minne.

På vegne av Idrettsalliansene innen Svømming, Fotball og Håndball

Nyhets arkiv:

Stavanger Svommeklubb Sertifisert Eliteklubb 2021

SSK Sertifisert Eliteklubb merke

 Stavanger Svømmeklubb er sertifisert som en av tre Eliteklubber i Norge av Norges Svømmeforbund!

Svømmekurs info

Stavanger Svømme Club Svømmekurs
Meld deg og/eller dine barn på et svømmekurs i dag! Les mer her.

alkohol svomming

Stavanger Svømmeklubb som organisasjon skal ha tydelige holdninger til alkohol. Barn og unge skal oppleve at vi tilbyr et trygt og godt miljø hvor bruk av alkohol ikke hører hjemme. Trenere, ledere og utøvere skal fremstå som gode forbilder for barn og unge og ikke drikke alkohol i samvær med utøvere.

Du kan lese mer om Stavanger Svømmeklubb sin alkohol policy samt hva alkohol gjør med treningen din her.

 Stavanger Svømmeklubb

svommeopplaering barnehagebarn stavanger svomme club small


Er du konkurranse- svømmer og ønsker å svømme med oss i Stavanger Svømmeklubb?


Klikk her for å registrere deg
så tar vi kontakt.

allerBestSSC 01
Vi var aldri i tvil..men nå er det offisielt!! Vi vant konkurransen om ALLER BESTE KLUBB!! Takk til alle som har stemt. Veldig kjekt å vinne denne konkurransen for oss alle sammen.

klubbtoy ssk

Bestilling av SSK klubbtøy
Stavanger Svømmeklubb har avtale med Melings som vår leverandør av klubbtøy. Dem har satt opp en flott kolleksjon til oss, og her kan alle som ønsker det bestille klær med klubbens logo til fornuftige priser. Tøyet bestilles her.

Vi er stolte av klubben vår, bli med oss å vise det!


Trives du i vann?
Er du blid og utadvendt?
Er du villig til å ta i et tak?
Kan du jobbe selvstendig?
Liker du å jobbe med mennesker?
Har du gode samarbeidsevner?
Liker du å jobbe mot felles mål
og resultater?


Da ønsker vi DEG
med på laget! 


Klikk her for å lese mer om ledige
stillinger i Stavanger Svømmeklubb


NSF akp 2018


NorgesSvommeskoler Original

Stavanger Svømmeklubb er stolt medlem av Norges Svømmeskole - En del av Norges svømmeforbund og tilbyr svømmeopplæring som er basert på metodikk og pedagogikk utarbeidet av Norges Svømmeforbund. Les mer her.

Samarbeidspartnere

default

 

Bestr logo wide 

 

techouse


 

HV LOGO 

 

pwc

  

klubben no


 

Mesterbakeren


spirit energy logo 500x500

fasett 


NEKjosavik

 

SAR

 

 

PRO Melings AS


 

stavangerartistbyra

Grasrotandelen-banner

medley ranking resultater terminliste
svommeforbundets sider

rent idrettslag

I Stavanger Svømmeklubb er helse og ærlighet viktige verdier i vår grunnprofil. Klubben har en ambisjon om å tilby ett trygt og godt treningsmiljø for alle barn og unge som ønsker å drive med svømming, på alle nivåer. Vi ønsker å fremstå som en klubb med en klar og tydelig nulltoleranse for doping, der utøverne fremstår som gode forbilder for barn og unge.

Det er med stolthet vi nå kan profilere klubben som Rent idrettslag da vi i samarbeid med Antidoping Norge har utviklet vår egen antidopingplan og policy samt satt regelmessig antidoping opplæring på programmet for våre utøvere, trenere, styre og foresatte. Mer info om Stavanger Svømmeklubb sin antidoping policy finne du her.

Skal du male eller pusse opp?

Flugger andelen 980x250px Swimming

Nå kan du være med å støtte Stavanger Svømmeklubb økonomisk, samtidig som du får maling til rabatterte priser når du skal pusse opp.

Hvordan virker det?
Som medlem handler du på klubbens kontantkonto, med 20 % rabatt på hyllepris i den lokale Flügger farve butikk. Gjelder alle Flügger-varer. Rabatten kan ikke kombineres med andre tilbud eller rabatter.
SSKs lokale Flügger farve butikk finner du her: https://www.flugger.no/finn-butikk (Forusskogen 1, 4033 Stavanger)
Flügger farve utbetaler en årlig klubbstøtte på 5 %, basert på alt kjøp som er gjennomført på klubbkontoen.

Hvordan handle?
Finn varene du trenger i butikken. Oppgi klubbnavn når du skal betale i kassen for å få 20 % rabatt.