Takk for det gamle og godt nytt år!

Det er jammen ikke lett å oppsummere 2010 for SSC for i år har det skjedd MYE!

Klubben ble først og fremst 100 år i 2010, en milepæl som har blitt lagt merke til og kommunisert på behørig vis til omverdenen i lokalpressen. For å gi allle et bilde av aktivitetsnivået så vil jeg gi en oppsummering per måned:

Januar:

 • Arthur utnevnes til årets ildsjel på Ledaal av ordfører Sevland 
 • Sesongstart med Karmøystevne: masse svømming og overnatting i gymsal
 • Klubbmesterskap med etterpåfølgende feiring på BP. Denne gang deltok barn fra svømmekurs og BSB unger. En suksess som vi vil videreføre i 2011. Avisene på plass og 100 års feiringen begynte.
 • Forsandleir for de yngste - alltid kjekt med Monicas pizza, svømming, leking i gymsal, masse god mat og lotteri.

Februar:

 • Rekruttstevne på Randaberg, landsdels ÅM, skolesvømmestevne uten lydanlegg og leir til Tormellinos for konkurransesvømmerne. Her var Bebbe, Idas far med for første gang og tilførte sterke trenerkunnskaper.

Mars:

 • Rekruttstevne på Klepp og åpent stevne Dysjaland.
 • NM kortbane - SSC arrangør. Her hadde klubben lagt ned et enormt arbeid over lang tid for å arrangere århundrets NM. Arrangementet ble en suksess for SSC både administrativt og sportslig. Thomas kom hjem fra USA, svømte som en racer og sikret seg og SSC to individuelle gull medaljer samt landslagsplass. Ida svømte for første gang for SSC og gjorde en flott figur. Hele svømmehallen var stum mens hun svømte sin 200 fly! Henriette Martinsen ble syk under mesterskapet men viste sin tæl med å gi ALT for laget. Flere andre svømte veldig bra under mesterskapet, og ikke minst på lag. Ane, Nicole og Caroline fikk oppleve å vinne gullmedalje sammen med Ida og Henriette. SSC endte opp som 4 beste klubb i medaljeoversikten med 6 gull, 4 sølv og 4 bronse.
 • Bebbe avholder teknikktrening med de yngste
 • Arthur mottar ærespris fra SR Bank og Rogalands Idrettskrets

April:

 • Klubben deltok på Sandnessprinten og KM som lokale stevner i april. Høydepunktet i april var den nasjonale ÅM finalen. Her hadde SSC med 5 deltakere (Alex Mork, Ane Nygård, Emilie Hegdal, Ole Martin Turøy og Halvor Borgstrøm). Ole Martin fikk beskjed om morgenen at han var kommet med som reserve pga askeskyen som hindret flytrafikken på denne tiden. Oli og pappa Sigurd hev seg i bilen om formiddagen og nådde Oslo rett føt start! Det ble ingen medaljer på SSC denne gange, men mye fin svømming av våre utøvere.
 • 100-års møtet avholdes i april. Arthu Abrahamsen, Odd Svensen og Alffred Fredriksen utnevnes til æresmedlemmer. Sistnevnte avgår med døden kun tre dager senere.

Mai:

 • En del av konkurransesvømmerne deltar på langbanestevne i Malmø den første helgen i mai. Trond og Emilie reiser hjem med NM krav i kofferten.
 • SSC inngår samarbeidsavtale med mentaltrener Igor Ardoris
 • Den første SSC Cupen avholdes

Juni:

 • Klubben deltar på Stavanger Open og Mjøssvøm
 • Vi arrangerer 8 Gjensidige gratis svømmekurs
 • Flere deltar på dugnader; Whitney Houston og Snoop Dog konserter
 • Konkurransesvømmerene drar på to ukers leir til Malmø området. Leiren ble ledet av svømmernes favorittleder Sigurd Turøy som håndterte alt fra spysyke til stevnenerver på en ypperlig måte

Juli:

 • Fredrik deltar på Nordisk jr i Drammen
 • NM gjengen drar til Trondheim på langbane NM, mens resten av leiren blir igjen på langbanestevne i Landskrona.
 • SSC gjør det bra på langbane NM. På junior siden ender klubben opp som nr 9 med to gull og tre bronse. På seniorsiden blir vi nr 8 med 2 gull, 2 sølv og 1 bronse. SSC herre og guttelaget vinner NM gull. Individuelt så vinner Thomas 1 gull (50 fri) og 1sølv (100 fri), Jørn tar med seg 1 gull og 1 bronse i juniorklassen og 1 sølv i seniorklassen, Fredrik kommer hjem med 2 bronse i juniorklassen og Henriette tar bronse på 50 bryst.
 • I Landskrona klarer Ingeborg Jørmeland og Malin Haga sine første NM og UM krav. Mange flotte enkeltprestasjoner på dette stevnet.

August:

 • SSC arrangerer Fiks Ferrige Ferie aktivitetsleir i de to siste ukene før skolestart. Ca 150 barn deltar. Takk til Monica som organiserte dette
 • SSC feirer 100 års dagen 31 august med STOR kake på trening. 100 barn svømmer 100.000 meter på trening + masse annet gøy.
 • SSC utgir en flott jubileumsbok. Odd Svensen har brukt nesten ett helt år av sin fritid på å samle inn stoff og bilder til dette heftet. Han fikk god hjelp av bl.a Hege Harestad.
 • SSC får to nye konkurransesvømmere - Henriette Brekke og Rebecca Holst
 • Konkurranseavdelingen omorganiseres og vi får tre nye grupper; Sverdfisk, Hai og Ungdomsgruppen

September:

 • 4 sept arrangeres stor jubileumsfest. Kjekt å treffe igjen mange gamle kjente.
 • 7 sept holder Igor foredrag for foreldre og 8 sept for svømmerne
 • Forsandleir for de yngste - ca 50 unger med denne gang - Bebbe holder kurs instruktører
 • SSC Cup, Arabersvøm og Brynestevne - SSC vinner begge Årest Araber priser

Oktober:

 • Rekruttstevne Sola
 • Årets begivenhet - jubileumsleir til Florida - en fantastisk opplevelse for de 40+ som var med
 • SSC arrangerer åpent stevne med stor deltakelse fra de yngste svømmerne - gledelig utvikling

November:

 • SSC Cup - årets tredje arrangeres
 • Nordsjøstevnet - Arthur Abrahamsen og Odd Svensen tildeles Rogalands Svømmekrets hederpris + Odd Svensen tildeles Norges Svømmeforbunds hederstegn med diplom
 • Norsk Jr NM/UM i Bergen- SSC har med stor tropp. I UM blir klubben nr 11 med 1 gull (lag) og to sølv til Alex Mork. I juniorklassen blir vi nr 10 med 2 gull, 4 sølv og 3 bronse. Individuelt vinner Jørn 1 gull, 2 sølv og 1 bronse. Resten av medaljene tar klubben på lag.
 • Thomas Ole Fadnes og Henriette Brekke deltar på EM i Eindhoven. Begge svømmer bra.
 • Rekruttstevne i Haugesund - en fin liten gjeng

Desember:

 • SSC tildeles ARENA kontrakt for de neste tre årene. 
 • Julesprinten - årets avslutning for de fleste
 • Nordisk Mesterskap Jr i København - Fredrik Knutsen Hegdal deltar for Norge
 • VM i Dubai - Thomas Ole Fadnes og Henriette Brekke deltar for Norge og Ida Marko-Varga for Sverige.Sebbe er med på tribunen som moralsk støtte!! Mye flott svømming og garantert en opplevelse for livet.

GOD JUL OG GODT NYTTÅR TIL ALLE SSC MEDLEMMER MED FAMILIER!

Nyhets arkiv:

Stavanger Svommeklubb Sertifisert Eliteklubb 2021

SSK Sertifisert Eliteklubb merke

 Stavanger Svømmeklubb er sertifisert som en av tre Eliteklubber i Norge av Norges Svømmeforbund!

Svømmekurs info

Stavanger Svømme Club Svømmekurs
Meld deg og/eller dine barn på et svømmekurs i dag! Les mer her.

alkohol svomming

Stavanger Svømmeklubb som organisasjon skal ha tydelige holdninger til alkohol. Barn og unge skal oppleve at vi tilbyr et trygt og godt miljø hvor bruk av alkohol ikke hører hjemme. Trenere, ledere og utøvere skal fremstå som gode forbilder for barn og unge og ikke drikke alkohol i samvær med utøvere.

Du kan lese mer om Stavanger Svømmeklubb sin alkohol policy samt hva alkohol gjør med treningen din her.

 Stavanger Svømmeklubb

svommeopplaering barnehagebarn stavanger svomme club small


Er du konkurranse- svømmer og ønsker å svømme med oss i Stavanger Svømmeklubb?


Klikk her for å registrere deg
så tar vi kontakt.

allerBestSSC 01
Vi var aldri i tvil..men nå er det offisielt!! Vi vant konkurransen om ALLER BESTE KLUBB!! Takk til alle som har stemt. Veldig kjekt å vinne denne konkurransen for oss alle sammen.

klubbtoy ssk

Bestilling av SSK klubbtøy
Stavanger Svømmeklubb har avtale med Melings som vår leverandør av klubbtøy. Dem har satt opp en flott kolleksjon til oss, og her kan alle som ønsker det bestille klær med klubbens logo til fornuftige priser. Tøyet bestilles her.

Vi er stolte av klubben vår, bli med oss å vise det!


Trives du i vann?
Er du blid og utadvendt?
Er du villig til å ta i et tak?
Kan du jobbe selvstendig?
Liker du å jobbe med mennesker?
Har du gode samarbeidsevner?
Liker du å jobbe mot felles mål
og resultater?


Da ønsker vi DEG
med på laget! 


Klikk her for å lese mer om ledige
stillinger i Stavanger Svømmeklubb


NSF akp 2018


NorgesSvommeskoler Original

Stavanger Svømmeklubb er stolt medlem av Norges Svømmeskole - En del av Norges svømmeforbund og tilbyr svømmeopplæring som er basert på metodikk og pedagogikk utarbeidet av Norges Svømmeforbund. Les mer her.

Samarbeidspartnere

default

 

Bestr logo wide 

 

techouse


 

HV LOGO 

 

pwc

  

klubben no


 

Mesterbakeren


spirit energy logo 500x500

fasett 


NEKjosavik

 

SAR

 

 

PRO Melings AS


 

stavangerartistbyra

Grasrotandelen-banner

medley ranking resultater terminliste
svommeforbundets sider

rent idrettslag

I Stavanger Svømmeklubb er helse og ærlighet viktige verdier i vår grunnprofil. Klubben har en ambisjon om å tilby ett trygt og godt treningsmiljø for alle barn og unge som ønsker å drive med svømming, på alle nivåer. Vi ønsker å fremstå som en klubb med en klar og tydelig nulltoleranse for doping, der utøverne fremstår som gode forbilder for barn og unge.

Det er med stolthet vi nå kan profilere klubben som Rent idrettslag da vi i samarbeid med Antidoping Norge har utviklet vår egen antidopingplan og policy samt satt regelmessig antidoping opplæring på programmet for våre utøvere, trenere, styre og foresatte. Mer info om Stavanger Svømmeklubb sin antidoping policy finne du her.

Skal du male eller pusse opp?

Flugger andelen 980x250px Swimming

Nå kan du være med å støtte Stavanger Svømmeklubb økonomisk, samtidig som du får maling til rabatterte priser når du skal pusse opp.

Hvordan virker det?
Som medlem handler du på klubbens kontantkonto, med 20 % rabatt på hyllepris i den lokale Flügger farve butikk. Gjelder alle Flügger-varer. Rabatten kan ikke kombineres med andre tilbud eller rabatter.
SSKs lokale Flügger farve butikk finner du her: https://www.flugger.no/finn-butikk (Forusskogen 1, 4033 Stavanger)
Flügger farve utbetaler en årlig klubbstøtte på 5 %, basert på alt kjøp som er gjennomført på klubbkontoen.

Hvordan handle?
Finn varene du trenger i butikken. Oppgi klubbnavn når du skal betale i kassen for å få 20 % rabatt.